publikace

 • DBK Partners byla za rok 2017 vyhlášena velmi doporučovanou advokátní kanceláří v oblasti „Česká firma na mezinárodních trzích“ a doporučovanou v oblastech „Developerské a nemovitostní projekty“, „Fúze a akvizice“, „Restrukturalizace a insolvence“, „Kapitálové trhy“, „Právo informačních technologií“ a „Daňové právo“.

 

 • DBK PARTNERS byla poradcem u největší investice EIB v ČR:
  1,25 miliardy korun pro Inven Capital

  Evropská investiční banka (EIB) dnes v Praze s fondem Inven Capital podepsala dohodu o poskytnutí 50 milionů eur (1,28 miliardy korun) pro investice do energetických inovací. Poradcem této v ČR unikátní transakce byla advokátní kancelář DBK PARTNERS (DBK).

  „Vstup EIB byl pro ČR unikátní jednak objemem, jednak formátem. Pro Inven Capital jsme proto kromě transakční dokumentace navrhli přeměnu na tzv. SICAV, speciální vehikl, bez nějž by transakce byla obtížně proveditelná,“ říká partnerka DBK a expertka na transakční poradenství Vladimíra Knoblochová.

  EIB se zavázala poskytnout fondu Inven Capital, který je dceřinou firmou energetické společnosti ČEZ, 1,28 miliardy korun na investice do energetických inovací. Fond Inven Capital investuje do rychle rostoucích energetických start-upů působících například v oblasti energetických úspor, distribuované energetiky, odpadového hospodářství, chytrých domácností, nebo elektromobility. Stejnou částkou podpoří iniciativu také ČEZ, na investice v oblasti tak bude mít Inven Capital v rámci spolupráce s EIB připraveno více než 2,5 miliardy korun. Tato transakce využívá záruku ze strany Evropského fondu strategických investic (EFSI).

 

 

 

 • Pro bulletin advokacie 06/2015 spolupublikovala JUDr. Vladímira Knoblochová, DiS., advokátka a partnerka advokátní kanceláře DBK Partners, článek na téma "okamžik nabytí vlastnického práva v případě sjednání výhrady vlastnického práva při koupi nemovité věci"

          Výhrady vlastnického práva

 

 • V pravidelné příloze Lidových noviny, SERVIS LN, odpovídala JUDr. Vladimíra Knoblochová, DiS., advokátka a partnerka advokátní kanceláře DBK Partners na otázky, kdy je dobré se obrátit na advokáta či notáře, jak si vybrat toho správného, proč je výhodné uschovat peníze, důležité listiny, směnky či akcie právě u advokáta či notáře a jak dokáže notář vyřešit více než jen závěť a dědictví nebo ověření podpisu.

          Lidové noviny

 

 •  Koupě nemovitosti

          I nemovitost je možné reklamovat (JUDr. Vladimíra Knoblochová, DiS.)

 

 • Pověření obchodním vedením, duplicita funkcí

          Akciová společnost v praxi 8.2.2 (JUDr. Vladimíra Knoblochová, DiS.)

 

 • Čerpání dovolené

          Společnost s ručením omezeným v praxi 6.8.2 (JUDr. Vladimíra Knoblochová, DiS.)
 

 • Jednání jménem společnosti

          Společnost s ručením omezeným v praxi 3.2.1 (JUDr. Vladimíra Knoblochová, DiS.)
 

 • Vznik práva na dovolenou, výměra dovolené a její krácení

          Společnost s ručením omezeným v praxi 6.8.1 (JUDr. Vladimíra Knoblochová, DiS.)